گالری تصاویر اجزا دستگاه آلتراسونیک

گالری تصاویر اجزا دستگاه آلتراسونیک

جوش آلتراسونیک یا همان جوش سرد یکی از مهم‌ترین و غالب‌ترین کاربردهای آلتراسونیک در صنعت جوشکاری می‌باشد. این صنعت توانایی جوش انواع پلاستیک و پارچه با سرعت بالا و مصرف پایین برق را دارد. دستگاه جوشکاری آلتراسونیک از بخش‌های مختلف شامل ژنراتور، ترانسدیوسر، هورن، کابل‌های ارتباطی، سیستم پرس پنوماتیک و میز کار تشکیل شده است.

ژنراتور دستگاه آلتراسونیک، دیجیتال می‌باشد و مجهز به نمایشگر رنگی 4.5 اینچی با تاچ مقاومتی است. ژنراتور دیجیتال آلتراسونیک بسته به نوع محصول، قابلیت تغییر فرکانس از 15 تا 38 کیلو هرتز و توان از 1200 تا 4500 وات را دارد. دو نمونه تصویر ژنراتور در زیر نمایش داده شده است.

SAM LG 300
SAM GS 200

ترانسدیوسر و هورن، وظیفه تبدیل امواج از الکترونیکی به مکانیکی بر عهده ترانسدیوسر است و هورن وظیفه جوشکاری را بر عهده دارد. یک نمونه تصویر از هورن و ترانسدیوسر در شکل زیر نمایش داده شده است.

SAM H 38

سیستم پرس پنوماتیک و میز کار دستگاه آلتراسونیک، این قسمت از دستگاه مجهز به فیکسر فنردار جهت کنترل فشار و پرس محصول مورد نظر می‌باشد. بدنه دستگاه کاملاً صنعتی با قابلیت تعویض سمبه برای هر نوع جوش و طرح مورد نظر می‌باشد. چند نمونه میز کار دستگاه آلتراسونیک در زیر نمایش داده شده است.

 

SAM PRU 201
SAM PRU 200
SAM PRU 200-1
SAM PRU 202